Doplňky stravy


Přírodní doplňky stravy

 

S kvalitními doplňky stravy je to podobné jako s kvalitními potravinami – musíme pečlivě vybírat, číst etikety a za kvalitu i přiměřeně zaplatit. Je důležité, aby doplňky stravy byly výhradně z přírodních zdrojů, protože budou pro naše tělo přínosem, ne přítěží. Přírodní doplňky stravy neokyselují organismus, tělo na ně reaguje jako na potraviny, ne jako na „tablety“. V dnešní době je téměr nemožné zístak běžnou stravou dostatečné množství živin. Důvodů je několik: Vyčerpání půdy způsobené nadměrnou produkcí. Potraviny vypěstované na takové půdě jsou i přes chemické hnojení nutričně nedostatečné. Běžně se používají chemická hnojiva, která se odrazí i na plodinách. Mnoho plodů je sklízeno před dozráním, tím nemohou čerpat další živiny. Máme v jídelníčku přemíru bílého cukru, který náš organismus téměř nepotřebuje. Voda, kterou denně používáme není také zcela „čistá“. Naše ovzduší a životní prostředí je narušeno mnoha vlivy (hnojiva, výfukové plyny… Mnoho potravin je pro delší trvanlivost ozařováno, přidávají se do potravin cizorodé látky nebo jsou naopak zbaveny některých látek…  Myslím, že důvodů je víc než dost. První věc, kterou bychom měli udělat, je podporovat malé poctivé zemědělce, firmy, které produkují kvalitní a ekologické produkty a na druhé straně se chovají i k okolní přírodě ohleduplně. Dále bychom měli popřemýšlet o zdroji vody, kterou denně  používáme – viz článek o vodě. Tyto všechny věci předcházejí pořízení doplňků stravy, ty už nám pomohou dostat se do optimální kondice. Doplňky stravy, které mám v nabídce splňují výše uvedená kritéria.

 

Dále mohu o těchto doplňcích napsat několik zajímavých informací:

- tyto doplňky jsou na trhu již více než 75let

- hospodaří se na více než 6 400 akrech zemědělské půdy, kde se rostliny pěstují a sklízejí v souladu s přírodou pomocí udržitelných metod bez použití chemie

- každá rostlina je zpracována do několika hodin po sklizni, aby si uchovala co možná nejvíce cenných živin

- v případě nespokojenosti je možnost vrácení produktu – záruka spokojenosti

 

V nabídce jsou tyto doplňky:


1) Multivitamín s antioxidanty

Obsahuje koncentráty z 23 různých druhů ovoce, zeleniny a rostlin. Koncentráty jsou z třešně acerola, petržele, vojtěšky, mrkve, špenátu a řeřichy, které kromě vitaminů a minerálních látek obsahují také živiny. Bez přídavku umělých sladidel, barviv, ochucovadel a konzervačních látek. Neobsahuje lepek ani laktózu.

Na co: Vhodný pro regulaci hmotnosti, pro doplnění všech základních vitamínů a minerálů, všechny v denních doporučených dávkách.


2) Vitamín C (v nabídce balení  pro dospělé a kousací tabletky pro děti)

Uvolní se v průběhu osmi hodin, jediná  tabletka obsahuje 240 mg vitamínu c. Žádná umělá barviva, příchutě ani konzervační látky.

Na co: Je vhodnou antioxidační ochranu proti volným radikálům. Pomáhá bojovat proti stresu, stárnutí, UV záření, oslabeným lidem (kouřením, alkoholem, stresem, nachlazením…). Důležitý při tvorbě kolagenu a je dobrou prevencí před vznikem šedého zákalu.


3) Vitamíny B

Obsahuje 7 důležitých vitaminů B získaných z přírodních zdrojů. Obsahuje přírodní kvasinky a laktózu. Bez přidaných umělých barviv, příchutí nebo konzervačních látek.

Na co: Vhodný pro redukční dietu, kuřáky, osoby, které užívali či užívají často antibiotika, pro seniory, těhotné a kojící. Dále bojuje proti stresu, proti akné a kožním problémům, proti chudokrevnosti, střevním potížím a nervovým potížím. Prevencí šedého zákalu a migrén.


3) Vápník a hořčík

Obsahuje vápník získaný z ústřičných lastur, uhličitan hořečnatý a exkluzivní vojtěškový koncentrát. Přírodní zdroje minerálních látek. Neobsahuje žádná umělá sladidla, konzervační látky, příchutě ani barviva.

Na co: Vápník je velmi důležitý pro pevné kosti a má významnou úlohu při srážlivosti krve. Hořčík je důležitou součástí mnoha enzymových systémů. Jak vápník, tak hořčík jsou potřebné pro správnou činnost svalů a nervů. Obě minerální látky se ukládají v kostech. Vhodný pro zlepšení nehtů, zubů, svalů a kostí, tlumí migrény a křeče (menstruační, svalové). Doporučuje se pro  seniory, těhotné a kojící ženy, při a po menopauze, lidi středního věku,při osteoporóze.


4) Omega 3 komplex

Obsahuje rybí tuk bohatý na omega-3 mastné kyseliny. Dvě aktivní složky Omega-3 Complex jsou EPA (eikosapentaenová kyselina) a DHA (dokosahexaenová kyselina).

Na co: Vhodný pro lidi, kteří nekonzumují nebo málo konzumují ryby, mořské plody, listovou zeleninu, sójové boby,… Podpora imunitního systému, snižuje riziko tvorby krevních sraženin, ovlivňuje metabolismus LDL cholesterolu a hladinu triglyceridů, snižuje riziko aterosklerózy a infarktu, snižuje krevní tlak. Vhodný při diabetes, menstruačních potížích, pro správnou funkci nervové soustavy - např.při roztroušené skleroze. Má významné protizánětlivé účinky, slouží jako podpůrná léčba revmatoidní artritidy, Crohnovy choroby, zánětu cév a lupénky. Důležitý pro vývoj plodu.


5) Karoteny a karotenoidy

Obsahuje hlavní alfa a beta karoteny, lutein, zeaxanthin aselen. Exkluzivní přírodní karotenový komplex, který je tvořen výtažky z koncentrátů jako například řas dunaliella, oleje z palmového ovoce a měsíčku.

Na co: Velmi dobrý a silný antioxidant, bojuje proti stresu. Obsahují bezpečný zdroj vitaminu A. Vhodné pro zvýšení imunity, zdravou kůži, funkci prostaty, srdce, cév, dýchacího ústrojí, očí, ženských reprodukčních orgánů


6) Lecitin s vit. E

Lecitin je také dobrým zdrojem cholinu, kterému se někdy říká B vitamin, a kyseliny linolové - důležité tukové kyseliny. Vitamin E je rozpustný v tucích a získává se přírodní cestou z rostlinných olejů. Lecitin je emulgátor tuků získaných ze sojových bobů.

Na co: Poskytuje antioxidační ochranu proti volným radikálům. Zabraňuje procesům aterosklerózy, prevence infarktu, snižuje hladinu cholesterolu, je to tzv. “potrava pro mozek“ při Parkinsonově, Alzheimerově nemoci, brání cirhóze a nádorům jater, při hubnutí urychluje přeměnu tuků v energii. U žen snižuje nadbytečnou hladinu estrogenů (zvýšená hladina estrogenů způsobuje ukládání tuků). Velmi dobrý pro dobrou výživu kůže.


7) Glukosamin s boswelií

Obsahuje směs glukosamin hydrochloridu a indické byliny (Boswelie), koncentrát z třešní acerola, citrusový výtažek z grapefruitů, mandarinek a citronů. Je hlavním stavebním kamenem polotekutin, které promazávají klouby, vytváří pevné spojení s dalšími molekulami v kloubech a je klíčovou surovinou nezbytnou pro výživu chrupavky.

Na co: Glukosamine pomáhá podporovat obnovu kolagenu, pečuje o klouby a podporuje důležité schopnosti chrupavky tlumit nárazy.Boswelia je tradiční indická bylina u nás známá jako kadidlovník, také napomáhá podporovat normální fungování kloubů. Má příznivé účinky proti bolesti a zánětu při artróze kloubů, dokáže zastavit ztrátu kloubní chrupavky např. při osteoartróze. Vhodný pro lidi, kteří by si rádi uchovali své kosti a klouby zdravé. Pro starší a fyzicky aktivní lidi.


8) Saw palmetto

Obsahuje extrakt rostliny saw palmetto a kořene kopřivy, semínek dýní a bioflavonoidy citronu.

Na co: Velmi vhodný pro problémy s prostatou, při vypadávání vlasů a úpravu hormonální hladiny u žen.


9) V nabídce je mnohem více, až 200 výživových výrobků včetně doplňků stravy, potravin a nápojů. Z dalších doplňků mohu jmenovat: železo, CLA, vlákninu, protein, česnek, echinacea, borůvky s luteinem, zinek, biotin C, koenzym q10, žen šen s ginko bilobou a další.

 

V případě zájmu zašlu ceník a více informací.