Pozitivní myšlení


Pozitivní myšlení - klíč k úspěchu

 

Pozitivní myšlení přináší vnitřní klid, úspěch, lepší vztahy, lepší zdraví, štěstí a spokojenost. Pomáhá se pohybovat v životě s úsměvem a v pohodě. Pozitivní myšlenky jsou nakažlivé. Lidé okolo vás si vyberete podle vaší duševní nálady a podle toho se na vás takoví lidé shromáždí. Přemýšlejte o štěstí, dobrém zdraví a úspěchu, a budete působit na lidi se stejně pozitivní náladou jako je ta vaše. Budete se oba těšit z neviditelných vibrací dobré nálady a budete cítit, jak pozitivní mysl z vás přímo čiší a přenáší se z jednoho na druhého. Aby pozitivní myšlení přinášelo pozitivní výsledky, je třeba rozvíjet pozitivní postoj k životu. Očekávejte úspěšný výsledek toho, co jste udělali a zároveň podnikněte i veškeré nezbytné kroky, abyste svůj úspěch zajistili. Dopomůžete si, aby vše probíhalo hladce a bez problémů a výsledkem bude úsměv na vaší tváři.Efektivní pozitivní myšlení, které přináší výsledky, je mnohem více než jenom opakování pár pozitivních slov nebo namlouvání si, že vše bude v pořádku. Musí to být váš převládající mentální postoj. Nestačí myslet pozitivně na pár okamžiků a zbytek událostí necháte náhodě. Některá vnitřní úsilí a trochu vlastní práce jsou nezbytné. Jste ochotni udělat skutečnou vnitřní změnu? Jste ochotni změnit způsob, jak si myslíte? Jste ochotni vyvinou duševní sílu, která může pozitivně ovlivnit lidi kolem sebe?

 

Zde je pár akcí a tipů, které vám pomohou vyvinout sílu pozitivního myšlení:
1)   Používejte jen pozitivní slova - je třeba na to nejen myslet, ale i mluvit. Použití slov jako 'můžu', 'já jsem schopen', 'je možné', 'to lze udělat' apod. 
Ve slovech nepoužívejte slovo NE, je to zánikem všeho dobrého. Všimněte si, jak lidé působí negativně, když ve větách používají přemíru slov NE. Naopak si všímejte lidí, kteří mluví s pozitivními slovy a tónem.


2)   Povolte vniknout do vašeho vědomí pouze pocity štěstí, sílu a úspěch.


3)   Pokuste se o odpuštění a ignorujte negativní myšlenky, které přichází od druhých. Naopak se staňte magnetem pozitivních a konstruktivních myšlenek.


4)   V konverzaci s ostatními používejte slova, která evokují dobré pocity a mentální sílu, štěstí a úspěch.


5)   Před zahájením jakýkoliv plánů nebo akcí mějte jasně před očima i ve své mysli jeho úspěšný výsledek. 
Pokud jste na to koncentrujete a věříte v to, budete výsledky ohromeni.


6)   Přečtěte si alespoň jednu stránku v knize, která vás inspiruje.


7)   Sledujte filmy, ze kterých máte pocit radosti.


8)   Minimalizujte čas posloucháním zpráv a čtením novin.


9)   Obklopte se lidmi, kteří myslí pozitivně.


10) Vždy seďte a choďte s rovnými zády. To posílí vaši důvěru a vnitřní pozitivní sílu.